RECYCLING DRAWING CONTEST WINNERS

    

Winners of the 2013 Recycling Drawing Contest

           

           

Please click here to read the speech given by each winner! 

CALENDAR PAGE

First Name

Last Name

Grade

School

COVER PAGE

Sydney

Bregman

7th

A.C. Stelle Middle School

JANUARY Rachel Burak 5th Bay Laurel Elementary School

FEBRUARY

Reanna Edakkara 4th

Lupin Hill Elementary School

MARCH

Ruby Elswick 2nd Chaparral Elementary School

APRIL

Will Trompeter 6th 

A.C. Stelle Middle School

MAY

Olivia Trejo

6th

A.E. Wright Middle School

JUNE

Shahreen Kamal

5th

Lupin Hill Elementary School

JULY

Chloe Samouhi 3rd

Chaparral Elementary School

AUGUST

Jialian Su Mackey 3rd

Las Virgenes Academy

SEPTEMBER

Kate Saranow 8th

A.C. Stelle Middle School

OCTOBER

Evelene Boratgis 2nd

Bay Laurel Elementary School

NOVEMBER

Kavon Naziri 4th

Bay Laurel Elementary School

DECEMBER

Zoe Menteer 1st

Bay laurel Elementary School

Page 22 Ellie Samouhi K

Chaparral Elementary School

 



Winners of the 2012 Recycling Drawing Contest

           

           

Please click here to read the speech given by each winner! 

CALENDAR PAGE

First Name

Last Name

Grade

School

COVER PAGE

Khai

Berry

7th

A.E. Wright Middle School

JANUARY Alex Ten Eyck 3rd Lupin Hill Elementary School

FEBRUARY

Sydney Bregman 6th

A.C. Stelle Middle School

MARCH

Alexandra Lee 5th 

Bay Laurel Elementary School

APRIL

Chloe Samouhi 2nd 

Chaparral Elementary School

MAY

Shahreen Kamal

4th

Lupin Hill Elementry School

JUNE

Matthew Mandrick

8th

A.C. Stelle Middle School

JULY

Sawyer Denser

Lupin Hill Elementary School

AUGUST

Riley Krane 2nd

Bay Laurel Elementary School

SEPTEMBER

Danelle Eliav 6th

A.C. Stelle Middle School

OCTOBER

Kiki Cicione 3rd

Lupin Hill Elementary School

NOVEMBER

Stella Harris  1st

Bay Laurel Elementry School

DECEMBER

Nikita Svetlove 1st

Lupin Hill Elementary School

Page 22 Jessica Park K

Lupin Hill Elementary School

 

 


Winners of the 2011 Recycling Drawing Contest

           

           

Please click here to read the speech given by each winner!

CALENDAR PAGE

First Name

Last Name

Grade

School

COVER PAGE

Khai

Berry

6th

A.E. Wright Middle School

JANUARY Alyssa Sadoff 7th

A.C. Stelle Middle School

FEBRUARY

Casey Horton  1st

Lupin Hill Elementary School

MARCH

Pamela Kalidasan 6th

A.C. Stelle Middle School

APRIL

Jessica Ross

6th

A.C. Stelle Middle School

MAY

Sekander Ali

3rd

Viewpoint School

JUNE

Emily McGraw 7th

A.C. Stelle Middle School

JULY

Aviv Zohman 6th

A.C. Stelle Middle School

AUGUST

Chole Samouhi 1st

Chaparral Elementary School

SEPTEMBER

Hope Trompeter 7th

A.C. Stelle Middle School

OCTOBER

Keoni Johnson 8th

A.C. Stelle Middle School

NOVEMBER

Justin Hadden 6th

A.C. Stelle Middle School

DECEMBER

Maria Ahmed 4th

A.C. Stelle Middle School

Page 22
(shared drawing)
Mackenzie
Tea
Johnson
Romano
4th

Lupin Hill Elementary School

 

 


Winners of the 2010 Recycling Drawing Contest

           

           

Please click here to read the speech given by each winner!

CALENDAR PAGE

First Name

Last Name

Grade

School

COVER PAGE

Khai

Berry

5th

Lupin Hill Elementary School

JANUARY

Belisa (Chaerin)

Yu

5th

Lupin Hill Elementary School

FEBRUARY

Brooke

Flagler

4th

Viewpoint School

MARCH

Rachel

Burak

2nd

Bay Laurel Elementary School

APRIL

Maureen

Raybarn

6th

A.C. Stelle Middle School

MAY

Hailey

Watts

3rd

Lupin Hill Elementary School

JUNE

Eliana

Ariyevich

2nd

Bay Laurel Elementary School

JULY

Jenoah

Kimbrough

5th

Lupin Hill Elementary School

AUGUST

Robert

Brooks

4th

Viewpoint School

SEPTEMBER

Carley

Sanders

4th

Lupin Hill Elementary School

OCTOBER

Emily

McGraw

6th

A.C. Stelle Middle School

NOVEMBER

Nuphar

Ezra

8th

A.E. Wright Middle School

DECEMBER

Nima

Kasmai

5th

Lupin Hill Elementary School

INFO PAGE

Leah

Dean

2nd

Chaparral Elementary School

 


Winners of the 2009 Recycling Drawing Contest

.
 

CALENDAR PAGE

First Name

Last Name

Grade

School

COVER PAGE

CATHERINE

GRONKIEWICZ

4th

Castlebay Lane Elementary School

JANUARY

KAILAN SU

MACKEY

1st

Bay Laurel Elementary School

FEBRUARY

MEGAN

NISON

6th

A.C. Stelle Middle School

MARCH

KHAI

BERRY

3rd

Lupin Hill Elementary School

APRIL

NICOLE

DERSAHAKIAN

2nd

Castlebay Lane Elementary School

MAY

DORIAN

SAISSE

3rd

Bay Laurel Elementary School

JUNE

LARISSA

HOY

6th

Lindero Canyon Middle School

JULY

JAY

LIM

3rd

Castlebay Lane Elementary School

AUGUST

LENA

PATTYSON

5th

Woodlake Elementary School

SEPTEMBER

JILLIAN

GAMBOA

5th

Woodlake Elementary School

OCTOBER

NATALIE

AIVAZIAN

4th

Castlebay Lane Elementary School

NOVEMBER

LANEY

SCHWARTZ

6th

Lindero Canyon Middle School

DECEMBER

ANTHONY

DERSAHAKIAN

2nd

Castlebay Lane Elementary School



Winners of the 2008 Recycling Drawing Contest

 

First Name

Last Name

Grade

School

ANTHONY

DERSAHAKIAN

2nd

Castlebay Lane Elementary School

CATHERINE

GRONKIEWICZ

4th

Castlebay Lane Elementary School

DORIAN

SAISSE

3rd

Bay Laurel Elementary School

JAY

LIM

3rd

Castlebay Lane Elementary School

JILLIAN

GAMBOA

5th

Woodlake Elementary School

KHAI

BERRY

3rd

Lupin Hill Elementary School

LANEY

SCHWARTZ

6th

Lindero Canyon Middle School

LARISSA

HOY

6th

Lindero Canyon Middle School

LENA

PATTYSON

5th

Woodlake Elementary School

MEGAN

NISON

6th

A.C. Stelle Middle School

NATALIE

AIVAZIAN

4th

Castlebay Lane Elementary School

NICOLE

DERSAHAKIAN

2nd

Castlebay Lane Elementary School

KAILAN SU

MACKEY

1st

Bay Laurel Elementary School

 


Winners of the 2007 Recycling Drawing Contest

 

First Name

Last Name

Grade

School

ANDREA

CHAHAYED

4TH

Welby Way Elementary School

KENT

MATSUMOTO

8TH

A.E.Wright Middle School

WELLINGTON

CHEUNG

7TH

A.E.Wright Middle School

MEGAN

NISON

5th

Chaparral Elementary School

ERICA

MCPIKE

8th

A.E. Wright Middle School

ARMIN

DORRI

8TH

Hale Middle School

NICOLE

GINDORF

8th

Hale Middle School

CATHERINE

GRONKIEWICZ

3rd

Castlebay Lane Elementary School

RACHEL

BENESH

4TH

Welby Way Elementary School

HUNTER

PEARSON

2nd

Sumac Elementary School

WHITNEY

LEVINE

6th

Shepherd of the Valley Lutheran School

KRISTA

COOK

6th

Viewpoint School

ARIELLE

SPERBER

7th

Lindero Canyon Middle School

 


 

Winners of the 2006 Recycling Drawing Contest



First Name

Last Name

Grade

School

WHITNEY

LEVINE

5TH

Shepherd of the Valley Lutheran School

MEGAN

NISON

4TH

Chaparral Elementary School

ABIGAIL

TSAI

3RD

White Oak Elementary School

AREZU

MAGHSOUDI

3RD

Shepherd of the Valley Lutheran School

MINERVA

SOLIS

6TH

St. Augustine School

JENNIFER

CONTRERAS

8TH

A.E. Wright Middle School

TIFFANY

DUCHARME

4TH

Lupin Hill Elementary School

KELLY

COLLINS

5TH

Shepherd of the Valley Lutheran School

SAMANTHA

TSAI

4TH

White Oak Elementary School

AMANDA BEATRICE

LOPEZ

3RD

Yerba Buena Elementary School

RESHMAE

MOHAMMED

8TH

A.E. Wright Middle School

RACHAEL

MURCIANO

1ST

Woodlake Elementary School

ASHLEY

KNAACK

5th

Shepherd of the Valley Lutheran School

 

City of Calabasas 2014